Jimny

Nový Jimny AllGrip PRO 4×4

Připraven ovládnout divočinu

Jimny se může vydat tam, kam si ostatní auta netroufnou. Je totiž navržen tak, aby si poradil i s tím nejdrsnějším terénem a nejnáročnějšími povětrnostními podmínkami. Vydejte se do přírody, nebojte se dobrodružství, objevujte.

Bytelné nárazníky

Hranaté nárazníky, zřetelně vystupující ze siluety karoserie a posazené vysoko nad zemí, zlepšují průchodnost terénem, zajišťují štědré nájezdové úhly a chrání kola při přejíždění překážek. Černé nelakované díly také brání poškrábání karoserie a chrání lak před odletujícími kamínky.

LED světlomety s ostřikovači

Kulatý tvar předních světlometů hrdě odkazuje na předchozí generace modelu Jimny. LED světlomety jsou doplněny o ostřikovače, které odstraní bláto, štěrk nebo sníh.

Praktický žlábek kolem střechy

Nastupujte a vystupujte za všech okolností se suchou hlavou. Okapní žlábek, který zabraňuje stékání vody na boky karoserie, zajistí, že Vám voda ze střechy nenateče do vlasů nebo za krk.

Hranatá kapota

Při jízdě v terénu je důležité mít vždy přehled o tom, kudy jedete. Plochá, téměř čtvercová kapota se zřetelnými rohy je navržena tak, abyste měli dokonalou představu o tom, kde končí karoserie a kudy se můžete v terénu vydat.

Zaměřeno na to, co je podstatné

Uvnitř Jimnyho není nic, co by Vás rozptylovalo od řízení. Stylově pojatý černý interiér je decentní a přitom vypadá atraktivně. Všechny ovladače jsou navrženy pro snadnou a jednoduchou obsluhu, kterou hravě zvládnete, i když si nasadíte pracovní rukavice.

Funkční design

Jednoduchý a přímočaře pojatý design palubní desky dělá jen radost. Nestrhává na sebe pozornost křiklavými barvami, každý detail je ale promyšlený a pečlivě zpracovaný, aby Vás podpořil při cestách mimo zpevněné silnice.

Přístroje s permanentním podsvícením

Ve dne nebo v noci, na silnici i v terénu – přístroje jsou stále podsvícené, aby byly snadno čitelné. Jejich funkční design skvěle ladí s účelně pojatým interiérem.

Řízení

Robustní systém řízení dává řidiči dobře pocítit, co se děje pod předními koly, přitom však do volantu nepřenáší velké rázy. Volant je potažený kůží, která je příjemná na dotek a zlepšuje dojem z interiéru. Výškové nastavení umožňuje seřídit polohu volantu v rozsahu 35 mm.

Dotykový displej

Dotykový displej multimediálního systému lze pohodlně ovládat i v rukavicích. Systém Smartphone Linkage Display Audio je vybaven 7palcovým displejem. Zařízení sdružuje audiosystém, navigaci a trojici rozhraní Apple CarPlay, Android Auto™ a MirrorLink™ pro ovládání aplikací z chytrého telefonu přímo na displeji v autě.

Sbalte si vše, co potřebujete mít u sebe

Ať už se proplétáte městskou džunglí, nebo vyrazíte mimo vyjeté cesty, Jimny Vám nabídne překvapivě štědrý vnitřní prostor a praktické schránky na všechny drobnosti, které si potřebujete vzít s sebou.

Praktická schránka v zavazadlovém prostoru

Vezměte si s sebou všechno potřebné vybavení a buďte připraveni na každou možnost. Prakticky zařízený zadní prostor lze snadno zvětšit sklopením sedadel ve druhé řadě. Podlaha i zadní strany opěradel jsou obloženy bytelnými plastovými kryty, z nichž se snadno odstraní jakákoliv nečistota. Dokonale rovná plocha má pravidelný tvar, úhlopříčně zde můžete uložit i dlouhé předměty. Zabudované závity jsou navrženy pro použití užitečného příslušenství, jako jsou například příčky pro oddělení zavazadel nebo háčky, které zvyšují praktickou použitelnost vozidla. Elektrickou zásuvku v zadní části vozu můžete použít k napájení elektrických zařízení za jízdy nebo při práci za autem.

Přihrádky v dosahu předních sedadel

Mějte všechno na dosah ruky. Do úložných prostorů si můžete odložit všechno možné, od telefonu po lahve s pitím. USB konektor a elektrická zásuvka poslouží k dobíjení telefonu a dalších zařízení. Madlo umístěné před spolujezdcem pomáhá při nastupování a vystupování v náročných podmínkách.

Skutečný off-road

Čtyři nekompromisní technická řešení jsou základem pro to, abychom mohli Jimnyho hrdě označit jako opravdový terénní vůz: masivní žebřinový rám, velké nájezdové úhly, tuhé nápravy s vinutými pružinami a pohon všech kol s přídavnou redukční převodovkou.

Pevný žebřinový rám

Už od první generace z roku 1970 Jimny spoléhá na žebřinový rám, který je základním předpokladem odolnosti při dlouhodobém využívání auta v terénu. V nejnovější generaci je rám vyztužen dvěma přídavnými příčkami a výztuhou v tvaru X.

Pohon všech kol 4×4 s přídavnou redukční převodovkou

Systém AllGrip PRO umožňuje podle konkrétní situace, od jízdy na vozovce po terén, jednoduše zvolit způsob fungování pohonu všech kol. Režim 4L je stálý pohon všech kol s redukčním převodem a je určen do nejnáročnějších podmínek. Poskytuje maximální trakci a největší sílu na kolech. Do lehčího terénu a pro jízdu vyšší rychlostí je vhodný režim 4H – přední a zadní kola jsou roztáčena vyšší rychlostí a redukční převod není aktivní. Na zpevněné cesty je určen režim 2H (pohon zadních kol) snižující spotřebu i hluk.

Velkorysé nájezdové úhly a světlá výška

Štědré nájezdové úhly a co největší volný prostor pod karoserií jsou nejlepším způsobem, jak vytěžit z terénních schopností auta maximum. Tyto vylepšené parametry – vzhledem k předchozí generaci – pomáhají překonávat ostré překážky bez rizika poškození nárazníků nebo karoserie. Světlá výška se oproti předchůdci zvýšila o 20 mm.

Síla pro Vaše nevšední cesty

Když řídíte Jimnyho a opouštíte asfaltový svět, to je opravdový pocit svobody. Jimny Vám umožní překonat mnoho překážek vždy s dostatečnou zásobou newtonmetrů a bezkonkurenční kombinací výkonu a průchodnosti terénem.

Nový motor 1,5 l

Jimny má síly vždycky dost. Jeho robustní atmosférický čtyřválcový motor o objemu 1,5 litru a výkonu 75 kW poskytuje vysoký točivý moment napříč širokým spektrem otáček. Protože je malý a lehký, dosahuje také nízké spotřeby paliva (kombinovaná spotřeba paliva je 6,8 l/100 km). Je spojen s pětistupňovou manuální nebo čtyřstupňovou automatickou převodovkou.

Asistent rozjezdu do kopce (HHC)

Rozjeďte se snadno a zlehka, ať už je stoupání, ve kterém jste zastavili, jakkoli strmé. Dokonce i ve výrazném bočním náklonu Vám tento pomocník pomůže se rozjet bez nežádoucího couvnutí a Vy se můžete soustředit jen na to, co je před Vámi.

Asistent sjíždění svahů (HDC)

V náročném klesání stačí stisknout tlačítko a auto začne brzdit za Vás. Tento systém udržuje při jízdě z kopce stálou rychlost a plynulé tempo jízdy. Stačí tedy hlídat to, kam jedete, bez nutnosti šlapat na pedály brzdy nebo spojky.

Elektronická uzávěrka diferenciálu (BLSD)

Projet blátem nebo sněhem nebylo nikdy snadnější. Pokud se na kluzkém povrchu začne protáčet některé z kol, automatické zásahy systému ESP zajistí, aby se síla od motoru dostala na ta kola, která Vás mohou táhnout dál. Díky přibrzďování protáčejících se kol Jimny snadno zvládne i ty nejnáročnější podmínky.


Přesně podle Vás

Upravte si Jimnyho podle svého vkusu. Nabídka originálního příslušenství zahrnuje stylové úpravy i praktická vylepšení. Určitě si vyberete to, co potřebujete.

Vylepšená funkce i styl

Přidejte pár atraktivních doplňků (vyobrazeno na vozidle) a můžete si radosti z volného pohybu užívat ještě intenzivněji.

  • Střešní koš
  • Univerzální střešní nosič
  • Deflektory proti větru a dešti
  • Přední lapače nečistot (černé)
  • Zadní lapače nečistot (černé)

Ochranné prvky pro profesionální použití

Originální příslušenství nabízí dodatečnou ochranu spodní části vozu nebo rozšířené možnosti přepravy nákladu.