Swift Hybrid

Stylový, sportovní a po všech stránkách zábavný

Když ho poprvé spatříte, zamilujete si jeho elegantní tvary a propracovaný design. A jakmile nasednete a nastartujete motor, okamžitě si oblíbíte jeho charakter. Swift je stvořený pro lidi, které baví řídit, kteří mají smysl pro detail a nebojí se při jízdě městem vzbudit pozornost.

Užijte si každou jízdu

Swift odjakživa platí za sportovní hatchback, který je radost řídit. Stačí nasednout a okamžitě to poznáte. Swift je stylový, hravý a plný chytrých technologií, díky nimž si jízdu užijete naplno.

Navržen, aby vynikl

Výrazná mřížka chladiče s chromovanou lištou a propracovaný design kol přitáhnou pozornost. Linie střechy lehce klesající vzad se opticky vznáší nad dynamicky tvarovanou karoserií. Kliky zadních dveří umístěné v horní části dokreslují už tak elegantní vzhled Swiftu.

Výkon, který pocítíte

Živý a hbitě reagující. Swift je přesně takový, jaký chcete, aby byl – ať už projíždíte zatáčkami, nebo jste vyrazili na dalekou cestu. Motor DualJet ve spojení s mild-hybridním systémem je svižný a mimořádně úsporný, strmé řízení s rychlou odezvou podporuje radost z řízení.

Nový mimořádně úsporný motor 1.2 DualJet

Nový atmosférický čtyřválcový motor 1.2 DualJet (K12D) používá dva vstřikovače pro každý válec. Toto řešení díky jemnějšímu rozprášení paliva zvyšuje účinnost motoru. Ke snížení spotřeby přispívá také vysoký kompresní poměr 13,0 : 1 a další pokročilá řešení. Elektricky ovládané variabilní časování sacích ventilů (VVT) dokáže měnit nastavení časování okamžitě a ve velkém rozsahu. Olejové čerpadlo s variabilním průtokem optimalizuje tlak oleje. Elektronicky řízené chlazení pístu ostřikované olejem snižuje tepelné ztráty a zároveň předchází vzniku klepání při vysokém zatížení. kovala co nejefektivněji, má motor mimořádně vysoký kompresní poměr. Tento snadno ovladatelný motor nabízí ideální poměr mezi výkonem a spotřebou paliva.

Elektromotor a lithium-iontová baterie pomáhají spalovacímu motoru

Ve snaze o ještě nižší spotřebu paliva pracuje Swift s mild-hybridním systémem. Spalovací motor je spojen s kompaktním zařízením ISG, které slouží podle potřeby jako pomocný elektromotor nebo generátor elektrické energie. Energie získaná při brzdění motorem se ukládá do 10Ah lithium‑iontové baterie. Takový hybridní systém je ideálním řešením pro kompaktní vozy, protože nabízí vynikající poměr mezi spotřebou paliva a vnitřním prostorem, který přitom nijak neomezuje.

Automatické vypnutí motoru

Motor je vypnutý, zatímco elektrické komponenty jsou napájeny z baterií. Tím se šetří palivo.

Restart

ISG funguje jako startér, který tiše a hladce roztočí spalovací motor.

Rozjezd/akcelerace

ISG ulehčuje motoru* při rozjezdu z místa nebo při zrychlování, a tím pomáhá snížit spotřebu. * Zapojení elektromotoru při zrychlování závisí na určitých podmínkách, například na stavu nabití baterie.

Zpomalování

Při zpomalování ISG ukládá energii, která by jinak nebyla využita, do baterií.

ALLGRIP AUTO Vám dává svobodu pokračovat v jízdě dál, bez ohledu na změnu povrchu cesty nebo na nestálost počasí.

ALLGRIP AUTO je optimální řešení pohonu všech kol, které je zárukou Vašeho klidu, ať už jedete po kluzkém povrchu nebo po zasněžené cestě. Díky viskózní spojce se zadní kola zapojí vždy, když systém zaznamená, že ta přední ztrácejí trakci.

Hbitý podvozek pro nadšení z jízdy

Nová konstrukce předního a zadního zavěšení je základním předpokladem pro pohotové jízdní vlastnosti, které umí vtáhnout do děje. Dokáže nabídnout lineární charakteristiku řízení, kterou je Swift proslulý, a spojit tuhost s komfortním tlumením nerovností. Vedení stopy a odezva v zatáčkách, které jsou rozhodující pro schopnost projet technickou trať, i stabilita při jízdě v přímém směru jsou nyní ještě silnější. Jízda se Swiftem je zkrátka zábavnější než kdy dřív.

Lehkost a tuhost pomáhají při jízdě a chrání při nehodě

Nově navrženou platformu HEARTECT tvoří velmi pevný rám, který zlepšuje ochranu posádky při nárazu. Jen mírně zakřivené tvary nosníků a menší počet spojů při nehodě přispívají k efektivnímu rozložení energie nárazu. Nízká hmotnost vozu je dána kombinací chytré konstrukce s menším množstvím výztuh a použití lehké vysokopevnostní oceli. Díky tomu Swift vyniká při zrychlování, zatáčení, brzdění i porovnávání spotřeby.

Stylový, precizní a dokonale funkční

Hned jak se posadíte dovnitř, dostanete chuť vyrazit na cestu. To celé díky nekompromisní filozofii: řidič je na prvním místě. Zploštělý volant, který připomíná závodní auta, přední sedadla s výrazným bočním vedením a středová konzola natočená k řidiči vytvářejí sportovní atmosféru, která řidiče se Swiftem dokonale spojí.

Přehledný a stylový přístrojový štít

Lesknoucí se chromované prvky dávají vyniknout atmosféře interiéru, který je laděný do černa. Dva dominantní ukazatele mají stupnici připomínající ciferník hodinek a stylově kombinují bílou a červenou barvu. Přehledný, sportovně laděný design podtrhují dva menší vnitřní ukazatele, a to teploty chladicí kapaliny a hladiny paliva, které evokují přídavné ciferníky leteckých chronografů.

Multifunkční barevný LCD displej

Pokročilý, 4,2palcový multifunkční TFT LCD displej se nachází uprostřed přístrojového štítu. Řidiče informuje přesnými a snadno srozumitelnými údaji souvisejícími s provozem vozu. Mezi ně mimo jiné patří údaje o aktuálním gravitačním přetížení, výkonu motoru a jeho točivém momentu, intenzitě sešlápnutí plynového a brzdového pedálu a další.

Smartphone Linkage Display Audio

Součástí integrovaného audiosystému je dotykový displej s intuitivním ovládáním po vzoru smartphonů, který slouží jako multimediální přehrávač, navigace nebo zpětná kamera a na němž můžete ovládat i oblíbené aplikace ze svého telefonu připojeného pomocí Bluetooth® nebo USB kabelu.

Dotykový displej s úhlopříčkou 7 palců umožňuje intuitivní práci s multimédii, hands-free ovládání telefonu a propojení s navigací a dalšími funkcemi obsaženými ve Vašem chytrém telefonu. K jednotlivým funkcím se přistupuje z hlavní obrazovky, která je rozdělena do čtyř funkčních režimů – Poslech, Volání, Jízda a Připojení. Smartphone Linkage Display Audio pracuje s technologiemi Apple CarPlay, Android Auto™ a MirrorLink™. Po připojení kompatibilního iPhonu přes USB se aktivuje rozhraní Apple CarPlay, které umožňuje volat, poslouchat hudbu, odesílat a přijímat zprávy a používat navigaci. Vše se ovládá hlasově nebo přes dotykový displej. Android Auto™ přináší služby Google Maps™, Google™ Search a další funkce Google, které se opět ovládají jednoduše a bez rozptylování přes dotykový displej. MirrorLink™ umožňuje používat různé aplikace z Vašeho telefonu, které se přenesou na dotykový displej v autě.

Služba Apple CarPlay funguje v zemích uvedených na této  stránce.
Pro více informací, včetně seznamu kompatibilních modelů iPhone, navštivte:
www.apple.com/ios/carplay.
Apple, Apple CarPlay a iPhone jsou ochranné známky Apple Inc., registrované v USA a dalších zemích.
Služba Android Auto je dostupná v zemích uvedených na následujícím
odkazu.
Většina telefonů se systémem Android 5.0 a novějším podporuje službu 
Android Auto™.
Android a Android Auto jsou ochranné známky společnosti Google Inc.
MirrorLink
TM – pro více informací navštivte: https://mirrorlink.com/.
MirrorLink
TM je registrovaná ochranná známka Car Connectivity Consortium LLC.

Navigace s mapovými podklady na SD kartě

Vložením SD karty s mapovými podklady se multimediální systém rozšíří o snadno použitelnou 3D navigaci.

Prostor rozproudí Vaši hravost, láká užívat si život naplno

Zvenku kompaktní, a tedy mimořádně obratný v městském provozu, uvnitř prostorný s dostatkem místa pro cestující i zavazadla. Díky evoluci, která přinesla méně prostorově náročnou konstrukci karoserie, Swift vyhoví řidičům, kteří vyžadují obojí: radost z jízdy je pro ně nutností a dostatek místa v interiéru společně s velkým zavazadlovým prostorem jim dává svobodu vyrazit za svými koníčky nebo se jednoduše jen tak bavit. Vezměte s sebou, cokoliv chcete, a svezte ty, kteří jsou Vašemu srdci nejbližší.

Kabina a zavazadlový prostor, které rozšiřují Vaše možnosti zábavy

Objemný zavazadlový prostor v novém Swiftu Vám umožňuje naložit více. Díky děleným a sklopným zadním sedadlům naložíte vše, co budete potřebovat. Nižší posez zaručuje dostatek místa nad hlavou, navíc je v dosahu velké množství odkládacích přihrádek.

Panel klimatizace se snadno čitelným displejem a intuitivním ovládáním

Spolu s automatickou klimatizací získáte jednoduše použitelný ovládací panel s intuitivním uspořádáním. Ergonomicky rozmístěná tlačítka doplňuje snadno čitelný LCD displej s vysokým kontrastem. Manuální klimatizace je vybavena jednoduchým mechanickým ovládáním pro rychlou a snadnou ovladatelnost.

Pokročilý systém sledování provozu před vozem

Opravdový klid v duši je základním předpokladem pro to, abyste si mohli užít řízení naplno. Právě proto byl Swift doplněn o pokročilé bezpečnostní prvky, z nichž některé se u Suzuki objevují vůbec poprvé. Vedle prvků pasivní bezpečnosti, které chrání posádku v případě nehody, je vůz vybaven systémy, jež preventivně zasahují v případě rizikových situací.

Pokročilý systém sledování provozu před vozem využívá odrazy milimetrových vln z radaru, aby změřil vzdálenost od vozidel jedoucích vpředu. Jeho smyslem je pomoci řidiči zabránit nehodě nebo alespoň zmírnit její následky. Poprvé u značky Suzuki se navíc objevuje kamera s monokulární optikou a laserový senzor, umístěné pod čelním sklem.* Kamera je vhodná pro střední a velké vzdálenosti, navíc dokáže rozpoznávat chodce, laserový senzor se zase stará o detekci překážek na krátkou vzdálenost a funguje stejně ve dne jako v noci. Díky jejich kombinaci může být Swift vybaven autonomním brzděním, varováním před nechtěným opuštěním jízdního pruhu, automatickým přepínáním dálkových světel a systémem sledování únavy řidiče.

Pokročilý systém sledování provozu před vozem (využívající radar) je na přání za příplatek dostupný pro výbavy COMFORT a PREMIUM**:

  • Autonomní brzdění Radar Brake Support (RBS)

Pokročilý systém sledování provozu před vozem (využívající kameru, laserový senzor a radar) je standardem pro výbavu ELEGANCE:

  • Dual Sensor Brake Support (DSBS) – systém nouzového brzdění
  • Varování před nechtěným opuštěním jízdního pruhu
  • Systém sledování únavy řidiče
  • Automatické přepínání dálkových světel
  • Adaptivní tempomat

* Pokud je vůz současně vybaven radarem a kamerou s laserovým senzorem, slouží radar adaptivnímu tempomatu a kamera s laserovým senzorem autonomnímu brzdění.
** Více informací u Vašeho autorizovaného partnera Suzuki.

Přednárazový systém s dvěma senzory – Dual Sensor Brake Support (DSBS)

  • Při jízdě Swift využívá přednárazový systém s dvěma senzory – kameru s monokulární optikou a laserový senzor, které sledují, zda nehrozí srážka s vpředu jedoucím vozem nebo chodcem. Při zjištění rizika systém podle situace reaguje jedním ze tří způsobů.